Město MB

ČLÁNKY
 Starší žáci opět nezaváhali a vedou tabulku "zlaté" skupiny
 28.4.2019 << Kategorie: Starší žáci

V sobotu 27.4. starší žáci porazili na domácím trávníku spojený tým Rapotic a Vysokých Popovic jednoznačně 4:1.

V dalším mistrovském zápase "zlaté" skupiny se naši starší žáci utkali s mužstvem Rapotice/Vysoké Popovice, které oba své zíápasy, stejně jako naši st. žáci, vyhrálo. Kluci podali asi nejlepší výkon v sezóně. Od začátku zápasu byli velmi aktivní, soupeře přehrávali a vytvářeli si i šance. Z jedné z nich ve 12. minutě udeřil Filip Nguyen a střelou po zemi k tyči dostal náš tým do vedení - 1:0. V prvním poločase jsme si vytvořili ještě tři obrovské šance po samostatných nájezdech na branku, ale střely skončily těsně vedle nebo je chytil hostující brankář. Hosté vůbec nebyli slabým soupeřem. Šance, které si vytvořili pochytal Lukáš Rumíšek nebo je obětavostí ostatní kluci odvrátili.

Ve druhém poločasu jsme chtěli pokračovat ve stejném duchu, jen zlepšit koncovku. Po neproměněné šanci však udeřili hosté, když vyraženou střelu dopravili do naší sítě. Naštěstí dorážející útočník stál v třímetrovém ofsajdu.  Od tohoto okamžiku se hosté snažili hlavně střílet z dálky. Kluci hráli stále velmi dobře, ale nedařilo se nám proměnit ani ty nejvyloženější šance, které jsme si vytvářeli jako na "běžícím" pásu. Až v 54. minutě protrhl střeleckou smůlu Pavel Kolman a dotlačil míč po rohu do branky - 2:0. Další pojistku přidal Filip Nguyen v 61.minutě po samostatné akci - 3:0. Hosté zdramatizovali utkání v 67. minutě po dalekonosné střele - 3:1. Kluci se však nenechali rozhodit a v poslední 70. minutě po chybě soupeřovy obrany stanovil konečný výsledek Pavel Kolman - 4:1.

Kluci v tomto utkání měli obrovskou vůli po vítězství a zcela zaslouženě zvítězili, a to ještě zahodili mnoho vyložených šancí. V mužstvu hostů se blýskl výborným výkonem brankář.

SK M. Budějovice - Rapotice/Vysoké Popovice 4:1 (1:0)

Branky: 2 F. Nguyen, 2 P. Kolman

Sestava: Rumíšek - Kundrum, Kodajek, Kanaval - Kotlár, F. Nguyen, Liška - Kolman

Střídali: O. Haza, Růžička, Kvapil