15.4.2019 << Kategorie: Dorost

Souboj s Radešínskou Svratkou vyzněl ve prospěch našich dorostenců.

Sestava: Pokorný - T. Nguyen (69. Kodajek), Premar, Růžička, Větrovský (84. Nykrmajer) - Hobza (63. Okoš), Dostál, Fedra, Neubauer, Kuba (78. Polický) - D. Ledecký (81. Cibul´a)

Branky: 42., 54. Ledecký, 10. Neubauer, 70. Dostál, 79. Fedra - 42. Novotný

Souboj posledního s předposledním nabídlo druhé jarní kolo dorostencké soutěže I. třídy. Náš dorost na domácím hřišti přivítal Radešínskou Svratku, se kterou na podzim prohrál potupně 5:0. To, že by se mohlo jednat o rovnocenou odvetu potvrdil už v desáté minutě utkání Neubauer, který využil ideálního centry Fedry od pravé postranní čáry, a nikým nehlídaný na zadní tyči hlavou usměrnil míč za bezmocného brankáře. Poté dvakrát zahrozila Svratka, ale ani jedna z hlaviček z úrovně malého vápna Pokorného nezaskočila. Udeřit tak mohlo na druhé straně, ovšem Neubauerovu střelu skvěle vyrazil na roh hostující brankář Dostál. Se skórem utkání tak dokázal pohnout až nezastavitelný David Ledecký, který si obhodil stopera hostí a v samostatném úniku nezaváhal. O třicet vteřin později však naši dorostenci asi v hlavách ještě oslavovali a dovolili Svratce snížit. Na konci kombinace, kdy si hosté z našich hráčů udělali kuželky, stál Novotný, který nedal Pokornému šanci. Poločas tak skončil 2:1.

Facka z inkasovaného gólu však naše fotbalisty nepoznamenala. Po devíti minutách druhé půle dostal ideální přihrávku do běhu Ledecký a nádhernou ranou, kterou ještě otřel o tyč, znovu navýšil vedení. Tento gól hosty položil a postupem času hrálo na hřišti už jenom domácí mužstvo. Při jednom z mnoha rohů si v 70. minutě našel na přední tyči míč domácí Dostál a šikovně ho umístil mimo dosah hostujícího brankáře - 4:1. Gólovou tečku sobotního zápasu přidal deset minut před koncem aktivní Fedra, který se štěstím propálil brankáře Svratky.

Příští týden jede dorost do Křižanova, se kterým na podzim prohrál 5:4. Odjezd od kabin je naplánován autobusem v 11:15. Samotný zápas začíná ve 13:00.