Město MB

ČLÁNKY
 Prohra a výhra starších žáků
 11.6.2019 << Kategorie: Starší žáci

Starší žáci odehráli dvě utkání během tří dnů. V sobotu 8.6. prohráli ve Valči 3:0 a v pondělí 10.6. vyhráli v Rapoticích 5:3.

V sobotu jsme zajížděli k dalšímu utkání, tentokrát do Valče. Od úvodu bylo všechno špatně, chyběl útočník Kolman a v úvodních minutách se zranil Kanaval. Na střídačce zůstali jen zdravotně indisponování ze svého dopoledního zápasu ml. žáci O. Kvapil a J. Pojezný. Nevyhovoval nám velký vítr a nerovný terén. Prakticky nás porazili dva domácí hráči, kteří jsou velmi dobře tělesně a fyzicky připravení a fotbal s neustálými souboji jim vyhovoval. Nutno dodat, že domácí zvítězili zaslouženě, protože jsme si za zápas vytvořili jedinou šanci.

V prvním poločase jsme se nejdříve dostali do šance my, ale J. Pojezný z úhlu trefil jen tyč. Nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. Nejlepší domácí hráč Radim Syrový vyhrál,  i díky větru, hlavičkový souboj, uháněl sám na branku a nedal Lukášovi šanci – 1:0.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, domácí byli důraznější a ve 42. minutě opět R. Syrový přehlavičkoval Lukáše po trestném kopu – 2:0. Pak jsme už hráli vabank, přeskupili jsme hráče, jak se dalo, ale kdybychom „hráli do večera“, gól bychom nedali. Domácí pak do otevřené obrany udeřili ještě jednou a domácí kapitán stanovil konečné skóre na – 3:0.

Valeč - M. Budějovice 3:0 (1:0)

Sestava: Rumíšek - Kundrum, Kodajek, Kanaval, -  Liška , Kotlár, F. Nguyen, - O. Haza

Střídali: T. Růžička, O. Kvapil, J. Pojezný

Hned v pondělí 10.6.  jsme odjížděli k odloženému utkání do Rapotic. Děkujeme domácímu oddílu, že nám vyšel vstříc a mohli jsme odjíždět k zápasu v dostatečném počtu hráčů. Vyzdvihnout bych chtěl ještě jednou domácího trenéra Aleše Kolaříka, který zápas řídil jako rozhodčí. Jako domácí trenér pískal zápas více než objektivně a leckterý rozhodčí by to takhle nezvládl. Kromě toho většinu rozhodnutí ještě hráčům zdůvodňoval a přes některé tvrdší souboje se zápas odehrál ve velice přátelské atmosféře.

Do zápasu jsme vstoupili dobře a v 8. minutě se dostal před domácího brankáře F. Nguyen a uklidil míč k tyči – 1:0. Od této chvíle jakoby jsme navázali na zápas ve Valči. Přes nějaké náznaky šancí jsme začali být bojácní, pomalí a nedůslední a soupeř začal trestat. Ve 14. minutě prošel středem po nedůsledném odkopu David Apruzzese  a prostřelil Lukáše 1:1. V 17. minutě jsme nechali domácího hráče projít po levém křídle, odcentroval a David Apruzzese hlavou dostal domácí do vedení 2:1. Kluci byli jako opaření a dalo se čekat, že znovu inkasujeme. K tomu došlo ve 29. minutě po stejné akci jako při druhém gólu a David Apruzzese dovršil hattrick – 1:3. Naštěstí ve 32. minutě po nedorozumění domácí obrany nás vrátil do zápasu F. Nguyen – 2:3.

O přestávce byla v naší kabině (poprvé v této sezóně) opravdu velká „bouřka“. A zřejmě pomohla. Druhý poločas kluci odehráli s velkou chutí, bojovností a touhou otočit výsledek. A za to byli odměněni. Nejdříve F. Nguyen ve 43. minutě vyrovnal – 3:3 a po téměř stejné akci nás dostal v 53. minutě dostal dovedení a vstřelil svůj čtvrtý gól v zápase – 4:3.  Pak po naší špatné rozehrávce vychytal domácího hráče ve stoprocentní šanci Lukáš. V poslední minutě pečetil výsledek po samostatném úniku P. Kolman – 5:3. Toto vítězství je o to cennější, že se kluci dokázali obdivuhodně zvednout a otočit výsledek.

Rapotice - M. Budějovice 3:5 (3:2)

Branky: 4  F. Nguyen,  P. Kolman

Sestava: Rumíšek - Kundrum, Kodajek, Růžička, -  Liška , Kotlár, F. Nguyen, - Kolman

Střídali: O. Haza, F. Haza