ČLÁNKY
 Dorost urval bod s favoritem
 10.6.2019 << Kategorie: Dorost

Po dvou porážkách v řadě se dorostencům opět podařilo bodovat.

Po domácí prohře 2:3 (1:0) s již jistým vítězem soutěže z Lipníku a venkovní porážce v Radostíně 5:2 (1:2), který okupuje třetí příčku, se naši dorostenci představili na domácím hřišti. Proti sloučenému týmu Rozsochy/Dolní Rožínka, jenž je v tabulce pro změnu na druhém místě.

SK MB - Rozsochy/Dolní Rožínka  3:3 (0:3)

Sestava: Haza - T. Nguyen (64. R. Ledecký), Růžička, Kodajek (82. Polický), Hobza - Větrovský, Fedra (69. Premar), Neubauer, F. Nguyen, Okoš (76. Nykrmajer) - D. Ledecký

Branky: 48., 89. David Ledecký, 68. Patrik Růžička - 1. Adam Prášil, 25. Alexandr Jaroš, 36. Roman Sluka

Hned v první minutě se hosté, doprovázeni početnou diváckou kulisou, dostali do vedení, když prodloužené autové vhazování zakončil střelou z vápna Adam Prášil. Od tohoto momentu se však hrál poměrně vyrovnaný fotbal a srovnat stav utkání mohl Filip Nguyen, jenže jeho průnik po přihrávce skvěle hrajícího Neubauera zakončil pouze střelou do brankáře. V 25. minutě zápasu odskočili hosté na rozdíl dvou branek. Samostatný únik proměnil Jaroš. Šanci snížit stav měl chvíli nato aktivně hrající Větrovský, ale sám před brankářem ani netrefil branku. Trest přišel v 36. minutě. Špatnou rozehrávku našich obránců proměnil Sluka a zápas se zdál být rozhodnut.

Do druhého poločasu však naši hráči vstoupili na jedničku. Neubauer vysunul do samostatného úniku Davida Ledeckého a ten vykřesal jiskřičku naděje - 3:1. Poté podržel naše fotbalisty brankář Haza, když chytil krásnou střelu z hranic vápna ke své levé tyči. Snížit na rozdíl jedné branky se podařilo Růžičkovi. Kapitán dorostenců si naběhl na rohový kop Neubauera a z voleje propálil vše co mu stálo v cestě. Od té doby se už hrálo pouze na útočné polovině Budějovic. Tlak, který naši hráči neustále stupňovali, mohl zúročit David Ledecký. Jeho samostatný nájezd však nezakončil, protože byl před vápnem sestřelen Oláhem, který viděl za svůj zákrok červenou kartu a zamířil předčasně do sprch. Z trestného kopu pak Neubauer přestřelil. Kýženého a zaslouženého bodu se naši hráči však přece jenom dočkali. Centr Neubauera si na zadní tyči našel minutu před koncem kanonýr David Ledecký a míč s klidem poslal mimo dosah padajícího brankáře.