Město MB

ČLÁNKY
 Starší žáci poprvé na jaře ztratili body
 26.5.2019 << Kategorie: Starší žáci

V sobotu 25.5. odehráli sedmé jarní utkání s mužstvem HFK Třebíč B a prohráli po výborném výkonu 4:5, poněvadž za soupeře nastoupilo 11 hráčů, kteří pravidelně nastupují v Krajském přeboru a mnozí z nich už také hrávají dorostenecký Krajský přebor.

Dnešní utkání se mi hodnotí velmi těžko, poněvadž soupeř nastoupil v sestavě, v jaké letos ještě nenastoupil a k tomu ještě pravidelně střídal čtyři hráče najednou. Proti jednomu našemu náhradníku to byla velká převaha. Ale to co proti nim naši kluci předváděli, zanechalo ve mně velký dojem a mají můj obdiv.

Celý zápas byl velmi vyrovnaný a kluci se předháněli v obětavosti. Soupeř hrozil zejména individuálními schopnostmi jednotlivců, ale dlouho jsme odolávali. Co nezablokovali  kluci v obraně, pochytal  L. Rumíšek. I my jsme mohli udeřit, P. Kolman dobře zakončoval na vzdálenější tyč, J. Liška zase obloučkem pod břevno, ale hostující brankář chytil. Až v 19. a 26. minutě se individuálně prosadil hostující J. Pelán a dostal hosty do dvougólového vedení – 0:2. Kdo čekal, že se kluci zlomí, tak se mýlil.  Ve 30. minutě po rohu krásně hlavičkoval P. Kolman, brankář vyrazil, ale míč do sítě nekompromisně dopravil kapitán J. Kodajek – 1:2. Kluci opět ožili, ale bohužel v poslední minutě 1. poločasu po nedorozumění v naší obraně dovršil hattrick J. Pelán – 1:3.

Ale ani toto kluky nepoložilo a ve druhém poločasu jsme soupeře přehrávali a dostávali ho pod tlak. A hned ve 41. minutě F. Nguyen obešel snad čtyři protihráče a podél brankáře snížil – 2:3. Najednou nás bylo plné hřiště. Vytvářeli jsme skrumáže a nebezpečné situace před soupeřovou brankou a gól visel ve vzduchu. A pak to přišlo, P. Kolman dokázal udržet asi 20 metrů před soupeřovou brankou míč, navedl si ho na svou slabší levou nohu a nevídanou pumelicí vyhnal všechny pavouky ze vzdálenější šibenice 3:3. V eufórii po vstřeleném gólu jsme zahráli snad nejhezčí kombinaci, kdy se míč dostal k O. Hazovi a ten křížnou průnikovou přihrávkou mezi obránce poslal do šance M. Kotlára, který zakončoval „z první“ těsně vedle tyče. Pak se ale projevila už únava a soupeř pět minut před koncem opět po individuálním průniku přetlačil našeho hráče a nekompromisně zavěsil – 3:4. A vzápětí přišla tvrdá střela, která před Lukášem skočila, ten ji s námahou vyrazil a na dorážku byl krátký – 3:5. A zápas byl rozhodnut, přesto v poslední minutě prošel zleva do vápna a tentokrát tvrdou ranou vymetl druhou šibenici – 4:5. Na vyrovnání už nebyl čas. Přes prohru podali kluci úžasný výkon a zaslouží si obrovskou pochvalu.

SK M. Budějovice – HFK Třebíč B 4:5 (1:3)

Branky: F. Nguyen, 2 P. Kolman. J. Kodajek

Sestava: Rumíšek - Kundrum, Kodajek, Kanaval, - J. Liška , Kotlár, F. Nguyen, - Kolman

Střídali: O. Haza