20.5.2019 << Kategorie: Dorost

Dorost vstal v Náměšti z popela. Na body to ovšem tentokrát nestačilo.

FC Náměšť nad Oslavou - SK MB  5:4 (2:1)

Sestava: Okoš - T. Nguyen, Kodajek, Růžička, Dostál (63. Nykrmajer) - R. Ledecký (57. F. Nguyen), Fedra, Neubauer, Premar, Kuba - D. Ledecký

Branky: 1., 47. Outulný; 11., 60., Šimončič; 88. Chadim - 6., 73. D. Ledecký; 63., 77. F. Nguyen

Bez nemocného Hobzy, Větrovského, Pokorného a Hazy vyjel náš dorost do Náměště s touhou odlepit se ode dna tabulky.

Na první branku se nemuselo v zápase dlouho čekat. Dlouhý nákop domácích propadl až k Outulném, který si v samostatném úniku poradil s naším brankářem. O pět minut se však našim hráčům podařilo srovnat. Z dorážky měl po závaru před brankou jednoduchou pozici David Ledecký, který doklepl míč do sítě. O dalších pět minut později ale zaspala naše obrana v čele s gólmanem Okošem, který spolehál na odpískání ofsajdu. Bohužel hvizd píšťalky se neozval a Šimončič překonal Okoše podruhé. Naši hráči měli na vyrovnání několik možností, ale především Davidu Ledeckému nebylo souzenou srovnat stav utkání.

Druhý poločas začal stejně jako ten první brankou Náměště. Po dvou minutách obešel Outulný našeho brankáře a zvýšil na tři jedna. V šedesáté minutě domácí Šimončič přihrával před branku a jeho centr si sklepl do vlastní branky jeden z našich hráčů... Kdo si myslel, že je za stavu 4:1 pro domácí rozhodnuto, tak se velice mýlil... Po sedmi minutách na hřišti si totiž na zadní tyči našel centr Matouše Neubauera Filip Nguyen a snížil. Za deset minut natáhl zpoza vápna David Ledecký a najednou to bylo pouze o gól... Srovnání se naši fotbalisté dočkali obratem. David Ledecký přiťukl Filipovi Nguyenovi a ten propálil domácího brankáře - 4:4. Bohužel se našim dorostencům již nepodařilo ohrozit branku Náměště a nervózního soupeře dorazit. Naopak udeřilo na druhé straně... Individuální chybu udělal Jára Okoš, kdy neodhadl odskok míče a domácí Chadim vrátil střelou do odkryté branky domácím vedení. To mohlo být ještě navýšeno, ale Jára Okoš pokutový kop domácích chytil. Zápas tak skončil 5:4.