"Áčko" je na jaře díky dvěma trefám v závěru stále stoprocentní.

Ježek Rantířov - SK MB "A"  1:3 (1:1)

Sestava: Jelínek - Povolný (79. Dušek), Novotný, J. Benda, Mario Premar (73. Puchnar) - P. Benda, Horecký, Kosmák, Škoda, K. Svoboda - Stehlík

Branky: 33. Holub - 22., 88. Stehlík, 86. K. Svoboda

Druhé utkání v řadě na hřišti soupeře čekalo naše první mužstvo v sobotu. Po vysokém vítězství ve Velkém Beranově tentokrát jelo "áčko" na druhou stranu Jihlavy, a to do Rantířova. Obejít se muselo bez dlouhodobě zraněného Busty s Kopečkem a také bez středopolaře Starka, který odcestoval do zahraničí. Mužstvo tak bylo doplněno o dvě stálice naší rezervy - Povolného a Škodu. Povolávací rozkaz do "A" týmu dostal také dorostenec Mario Premar, který skočil stejně jako první dvě jmenované posily rovnou do základní sestavy.

Domácí Rantířov, posilněný výhrou ve Štěpánově nastoupil do utkání aktivně a zatápěl favorizovaným hostům nakopávanými míči za obranu. Po jednom takovém musel naše fotbalisty podržet navrátilec do branky Jelínek, který vychytal samostatný únik domácího útočníka. Pravidlo "nedáš - dostaneš" platilo téměř hned v zápětí. Ve středu hřiště vybojoval čistě míč Horecký, který vyslal kolmou přihrávkou za obranu Petra Bendu. Ten namazal na vápno volnému Stehlíkovi, jenž technickou střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu. O deset minut později opět budějovická obrana zaspala a Holub v dalším samostatném úniku tentokrát nezaváhal - 1:1. Od vyrovnávací branky se hra odehrávala pouze mezi vápny a přílíš pohledných akcí k vidění nebylo.

Stejně jako konec první poloviny, tak i druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Domácí si vytvářeli šance pouze z rohových kopů, kdy dvakrát úplně osamocený hlavičkoval ve vápně agilní Lojda, naštěstí pro naše muže obě tutovky zahodil. V 66. minutě se domácí dostali do nebezpečného brejku, ovšem zkušený Škoda zatáhl ve zlomovém okamžiku za záchranou brzdu a za cenu žluté karty přerušil rodící se velkou šanci Rantířova. Budějovičtí rozhodli zápas až v samotném závěru utkání. Nejprve na levé straně společně vykombinovali obranu domácích Kosmák s Kamilem Svobodou. Druhý jmenovaný se poté dostal až před domácího brankáře a pohodlně ho z hranice rohu malého vápna obstřelil. Konečný stav zápasu určil kanonýr Stehlík, který svým sedmnáctým přesným zásahem v sezoně proměnil svůj samostatný nájezd do již otevřené obrany domácích.

Příští týden přivítá naše "áčko" v zápasu jara Měřín. Souboji o první příčku by jistě slušela početná divácká kulisa. Budeme rádi, když naše první mužstvo přijdete v sobotu podpořit.