8.4.2019 << Kategorie: B muži

"Béčko" promrhalo náskok tří branek a nakonec je rádo za bod.

SK MB "B" - Radotice  4:4 (1:0)

Sestava: Dvořák - P. Benda, J. Benda, Povolný (83. Mario Premar), Sláma - Černý (61. Puchnar), Buďa, Škoda, R. Jelínek (64. Mateo Premar) - Michal, Kvapil

Branky: 48., 90. Buďa, 12. vlastní, 47. Michal - 53., 66. M. Liška, 60. Čech, 85. Jeleček

Stejně jako v podzimním utkání nebyla v souboji naší rezervy a týmu Radotic nouze o branky. Gólové hody načali ve dvanácté minutě hosté. M. Sevelda ovšem po nedorozumění s brankářem mířil do vlastní branky a daroval tak našim fotbalistům vedení. To mohl navýšit Buďa, ovšem penaltu, odpískanou za nedovolené hraní rukou, neproměnil. Radotice mohly vyrovnat pár minut poté. Hostující kapitán Čech pronikl středem přes čtyři hráče, zvládl oběhnout i špatně vyběhnuvšího Dvořáka, ale míč se mu dostat do sítě nepodařilo. Do dvougólového vedení tak mohl naše borce poslat Michal, ale po ideálním centru Jelínka branku z úrovně penalty minul. Po úvodním dějiství tak na tabuli svítil výsledek 1:0.

Diváci se po poločasové přestávce ještě ani pořádně nestihli vrátit na svá místa a Budějovice navýšily náskok. K Tomáši Michalovi propadl centr Jelínka a budějovický středopolař tentokrát propálil bezmocného brankáře. Koho ani tato branka nenalákala zpět na své místo, ten musel litovat. O minutu později totiž fotbalovou parádu převedl Miroslav Buďa. Volný přímý kop poslal z třiceti metrů přesně do šibenice hostujícího brankáře - 3:0. O pět minut později si však slabší chvilku vybral brankář Dvořák, když vůbec netrefil míč při skoku pod nohy M. Liškovi a ten neměl problém do odkryté branky skórovat. O sedm minut později navíc ideálně trefil skákající míč na hranici pokutového území velmi dobře hrající Čech a Radotice začaly dýchat - 3:2. Vyrovnání hostujícího mužstva viselo ve vzduchu. O třináct minut později dostal M. Liška od svého spoluhráče naservírovaný míč na zadní tyč a prázdnou branku trefil s jistotou. Zpět do vedení mohl domácí dostat Kvapil, ale toho skvěle vychytal hostující brankář. Obrat Radotice dokonaly v 85. minutě, kdy osamocený Jeleček hlavičkoval přesně k tyči. Když už to vypadalo, že hosté odvezou všechny tři body, si balon opět postavil k přímému kopu domácí Buďa a obstřelem stanovil konečný výsledek. Naše rezerva se tak rozešla s Radoticemi stejně jako na podzim smírně, 4:4.